MMSR na jamky: Na Táľoch tituly pre Drocárovú a Kudláča

Vrcholom domácej súťažnej sezóny sú už tradične Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v hre na jamky. V atraktívnom prostredí Nízkych Tatier na Táľoch si tento rok národné tituly vybojovali Katarína Drocárová a Matúš Kudláč.

Na ihrisku Gray Bear Tále viedli po prvom hracom Tomáš Šmiček a Drocárová s rovnakým skóre jeden úder pod par. Ďalší hráči a hráčky im tesne dýchali na chrbát, takže hneď od úvodu aktéri zarobili na zaujímavý priebeh šampionátu. Po druhom dejstve zostalo medzi ženami poradie na  prvých troch priečkach nezmenené.

Viedla Drocárová pred Elenou Máriou Tarabovou a treťou Alexandrou Šulíkovou. Medzi mužmi bol lídrom Kudláč, ktorému sekundoval Matej Babic. Obaja Slováci využili mierne zaváhania Maďara Oliver Csányi. Rozdiely medzi golfistami boli minimálne, takže dramatický priebeh na Táľoch sľubovala aj tretia runda.

Katom do finálových kôl prešlo 21 golfistiek. Vedenie si naďalej držala Drocárová. Druhá bola vďaka vyrovnaným výkonom stále Tarabová, ktorá s bilanciou 74+74+74) zaostávala za líderkou len o dve rany. S najlepším ženským výkonom tretieho dňa na MMSR (71 rán) sa na tretie miesto katapultovala Michaela Vavrová.

V mužskej kategórii sa poradie po troch dejstvách opäť trochu premiešalo. Na prvom mieste bol Babic o dve rany pred Csányim. Tretia priečka patrila po 3. kole Richárdovi Sárkozimu. V národnej kategórii bol na druhej priečke René Bergendi, tretí bol Tomáš Šmiček ml. O tituly bojovať už len 45 hráčov.

Z Táľov si medzi ženami napokon odniesla titul Drocárová po triumfe spôsobom štart-cieľ. Slovenskou vicemajsterkou v hre na rany sa stala Vavrová, bronz si vybojovala vďaka lepšiemu 4. kolu Dominika Sedmáková. Štvrtá Tarabová mala zhodný výkon so Sedmákovou.

V medzinárodnej kategórii mužov si titul odniesol napokon maďarský golfista Csányi. Druhý skončil Kudláč, ktorému na prvenstvo nestačilo ani výborných 67 rán vo finálovom kole. Tretí skončil Babic. V národnej súťaži zvíťazil teda  Kudláč pred Babicom a národný bronz získal Lukáš Ružek.