Neprehliadnite

Woods sa lieči v nemocnici, trestné stíhanie mu nehrozí

 

Najväčšiu hviezdu súčasného svetového golfu Tigra Woodsa previezli vo štvrtok po vážnej autonehode z Harbor-UCLA Medical Centre do inej nemocnice v Los Angeles. Tam sa bude zotavovať po náročnej operácii holennej a lýtkovej kosti na pravej nohy.

Americký golfista utrpel početné otvorené fraktúry pri utorkovej hrôzostrašnej autonehode, ktorú podľa prvých správ zrejme spôsobil mikrospánok. Pätnásťnásobný major šampión havaroval medzi obcami Rolling Hills Estates a Rancho Palos Verdes v zatočenom a kopcovitom teréne, kde sa jeho automobil pretočil na strechu. Podľa predbežných záverov polície išiel Woods zvýšenou rýchlosťou, pričom policajti nenašli stopy po brzdení.

Muži zákona aj hasiči vylúčili u legendárneho golfistu stopy drogách vrátane alkoholu. Jeho vozidlo SUV Genesis GV 80 skončilo v kríkoch na bočnej strane mimo cestu s čelnou stranou ťažkou zdemolovanou a s vystrelenými airbagmi. Záchranári tak museli 45-ročného zámorského borca z vraku vystrihnúť! Podľa šerifa okresu Los Angeles nebude kvôli tejto nehode, pri vyšetrovaní ktorej sa pracuje s verziou, že za volantom zaspal, trestne stíhaný.

Woodsovi, ktorý sa v poslednej dobe zotavoval po piatej operácii problematického chrbta, vyjadrili podporu mnohé osobnosti svetového politického, športového a spoločenského života.„Rozdrvené Otvorené zlomeniny lýtkovej a holennej kosti sa podarilo stabilizovať zavedením tyče do holennej kosti. Poranenia chodidla a členka sa stabilizovali kombináciou skrutiek a spojok,“ uvádzajú oficiálne zdroje na Woodsovom twitterovom účte.

Promptný chirurgický zákrok si vyžiadal prerezanie svaloviny, ktorá obklopuje kosti, aby sa tak zmenšili opuchnuté reakcie. Aj za prítomnosti svojej priateľky Eriky Hermanovej sa Woods po operácii bez problémov zobudil a jeho zdravotný stav je stabilizovaný. Otázne však zatiaľ zostáva, ako dlho potrvá liečba všetkých zranení. Športová kariéra víťaza rekordného počtu 82 turnajov na PGA Tour je však minimálne ohrozená, ak nie definitívne ukončená. Jeho fanúšikovia pritom tajne dúfali, že vyrovná aj 18 major titulov Jacka Nicklausa.

-jj-, cbc.ca, AP, LA Times

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv