HSBC Championship: Angličan Hatton začal sezónu triumfom v Abú Zahí

Anglický golfista Tyrell Hatton zahájil nový ročník výhrou v Abú Zahí. Rekordné štvrté víťazstvo z turnaja kategórie Rolex Series na European Tour si zaistil vďaka osemnástim ranám pod par.

Dvadsaťdeväťročný Hatton začínal finálové kolo s mankom jednej rany na vedúceho Roryho McIlroya, ale dnes zahral poltucet berdíkov a triumfoval o štyri rany pred Austrálčanom Jasonom Scrivenerom. Severoírsky hviezdny golfista McIlroy skončil napokon tretí. „Aby som sa priznal, tak mi to príde neskutočné. Ani po poslednom pate na osemnástke mi nedošlo, že som vyhral. Je to skvelé,“ radoval sa Hatton v rozhovore cestou z ihriska po zisku šiesteho titulu v elitnej európskej sérii.

Hatton potvrdil, že je v poslednej dobe vo forme. Dvadsať štartov premenil na štyri prvenstvá. „Je to impozantný začiatok,“ pochvaľoval si a myslel aj na tohtoročný Ryder Cup, tradičný súboj Európy a USA. „Získal som body, aby som sa dostal do tímu, čo je pre mňa tento rok nadmieru dôležité,“ uviedol Hatton.

V silne obsadenom štartovnom poli skončil dvojnásobný víťaz turnaja Tommy Fleetwood z Anglicka na delenom siedmom mieste, jeho krajan a obhájca titulu Lee Westwood sa umiestnil v kvalitnej konkurencii až v siedmej desiatke. Tretí hráč aktuálneho svetového rebríčka Justin Thomas z USA neprešiel katom.