American Express: Si Woo Kim má tretí titul na PGA Tour, Sabbatini opäť tesne za Top 10

Golfový turnaj The American Express v La Quinte vyhral Kóreječan Si Woo Kim a získal tak tretí titul na PGA Tour. Vďaka najslabšiemu štvrtému dejstvu (71 rán) skončil slovenský zástupca Rory Sabbatini „až“ na 12. mieste (275/-13).

Dvadsaťpäťročný ázijský hráč predviedol tri bezchybné kolá a na záver súťaže sa blysol 64 údermi. Ešte lepšie zvládol finiš Američan Patrick Cantlay, ktorému stačilo v nedeli 61 úderov na to, aby sa katapultoval o jedenásť miest na druhú priečku. Za víťazným Kimom zaostal o jednu ranu.

Vedel som, že Cantlay hrá skutočne dobre. Snažil som sa byť trpezlivý a veriť si. Dostal som šancu na šestnástke a sedemnástke a vyšlo to,“ uviedol kórejský golfista ku dvom z ôsmich berdíkov, ktoré v nedeľu zahral. Turnaj PGA Tour vyhral po prvý raz od mája 2017 a získal prémiu 1,2 milióna amerických dolárov.

Do posledného kola s ním išli vo vedení ďalší dvaja americkí hráči. Tony Finau však klesol na štvrtú priečku a Max Homa po výkone 76 rán spadol až na 21. miesto. Slovenský reprezentant Sabbatini vstupoval z nádejnej ôsmej priečky do poslednej rundy, v ktorej síce zapisoval štandardných šesť berdíkov z celkových 24, avšak súčasne zahral tretinu všetkých bogey (3 z 9).