QBE Shootout: Podarí sa Sabbatinimu s Twayom obájiť titul?

QBE Shootout je turnajom dvojíc, na ktorom nám minulý rok Rory Sabbatini urobil veľkú radosť – vyhral s partnerom Kevinom Twayom. Tento rok teda bude obhajovať v silnej konkurencii 24 hráčov (12 tímov) prvenstvo a jeho partnerom bude opäť Američan Tway.

Ak by sa im podarilo obhájiť, boli by v histórii turnaja prvou dvojicou od r. 2004, ktorá vyhrala dva ročníky po sebe. Hrať sa bude na ihrisku Tiburon Golf Club v Naples, Florida 11. – 13. decembra. Par ihriska je 72, dĺžka je 6 750,1 m. Z turnaja sa odhlásil Sungjae Im, nahradil ho Kevin Na.

Turnaj má 3 kolá, každé sa hrá iným systémom. Dnes si predstavme formát 1. kola a prvú štvoricu tímov. Formát 1. kola: Scramble – každý hráč má odpal na každej jamke a vyberie sa najlepší úder. Každý hráč potom hrá druhý úder z vybraného miesta dopadu, a znova sa vyberie najlepší úder. Takto sa pokračuje až kým sa nedokončí jamka.

Zoznam turnajových dvojíc na QBE Shootout

Rory Sabbatini (SR) – Kevin Tway (USA): Sabbatini má šesť víťazstiev na PGA Tour, Tway jedno víťazstvo a spolu vyhrali na QBE Shootout 2019; Sabbatini bude hrať po 11-krát na QBE a Tway druhýkrát.

Louis Ooosthuizen (JAR) – Bubba Watson (USA): spolu majú na konte 26 prvenstiev na turnajoch vrátane troch major titulov, Ooosthuizen bude debutovať, Watson bude hrať šiestykrát

Harris English (USA) – Matt Kuchar (USA): spolu majú 11 víťazstiev na turnajoch PGA Tour (English – 2, Kuchar – 9), spolu budú hrať po šiestykrát, jeden z najúspešnejších párov histórie Shootout, vyhrali v rokoch 2013 a 2016, na 2. mieste skončili v sezónach 2014 a 2015

Daniel Berger (USA) – Steve Stricker (USA): Berger má tri víťazstvá na PGA Tour, Stricker 12 víťazstiev na PGA Tour, spolu budú hrať prvýkrát, Berger bude štartovať tretrikrát, pre Strickera to bude 12. účasť (vyhral v rokoch 2011 a 2017 s rôznymi partnermi)

Sebastian Muňoz (Kolumbia) – Joaquin Niemann (Čile): prvá juhoamerická dvojica na Shootout, obaja zaznamenali svoje prvé víťazstvo na PGA Tour minulý rok, v tomto roku svoju bilanciu nezlepšili; je to mladá dvojica, najmä Niemann je jedna z nádejí svetového golfu

Abraham Ancer (Mexiko) – Matthew Wolff (USA): jedna z favorizovaných dvojíc turnaja, Ancer je svetová 22., Wolff je na 19. mieste a na U.S. Open skončil na 2. mieste; Ancer debutuje, Wolff skončil minulý rok šiesty; Ancer je prvý Mexičan, ktorý hral na Prezidentskom pohári

Billy Horschel (USA) – Brendon Todd (USA): spolu majú 8 víťazstiev z turnajov PGA Tour (Horschel 5, Todd 3); minulý rok skončili na delenom 3. mieste; Horschel bude hrať po 8krát v rade, Tood po druhýkrát

Ryan Palmer (USA) – Harold Varner III (USA): druhý rok po sebe budú hrať spolu, minulý rok na delenom 3. mieste; na QBE Shootout hrajú celkom tretí krát; Palmer poskočil v rebríčku z 91. miesta na súčasné 31.

Marc Leishman (Austrália) – Cameron Smith (Austrália): na Shootout sú nováčikovia, spolu majú na konte 7 víťazných turnajov PGA Tour (Leishman 5, Smith 2); od r. 2005 prvá čisto austrálska dvojica na turnaji; Smith je prvý hráč, ktorý na The Masters zahral každé kolo pod 70

Cameron Champ (USA) – Tony Finau (USA): Finau, 20ty hráč sveta má na konte jedno víťazstvo na PGA Tour, Champ dve; obaja patria medzi golfistov s najdlhšími odpalmi na PGA Tour; na PGA Championship obaja skončili v Top 10

Lanto Griffin (USA) – Mackenzie Hughes (Kanada): na Shootout sú nováčikovia, Hughes vyhral svoj prvý turnaj PGA Tour na svojom piatom turnaji, Griffin bol úspešný až na 33. turnaji

Kevin Na (USA) – Sean O’Hair (USA): O’Hair má na svojom konte už dve víťazstvá na QBE Shootout, zakaždým s iným partnerom – dočká sa aj do tretice?, Na bude hrať druhýkrát; obaja majú na konte 4 víťazstvá na PGA Tour; Na je náhradníkom za Sungjae Ima