Neprehliadnite

The Memorial: Rahm je novým svetovým lídrom, Španiel v stopách Ballesterosa

Španielsky golfista Jon Rahm vyhral prestížny turnaj Memorial v americkom Dubline a je novou svetovou jednotkou. Po zisku štvrtého titulu na PGA Tour vystriedal 25-ročný Ra(h)mbo v čele svetového rebríčka Roryho McIlroya zo Severného Írska.

Doteraz jediným španielskym hráčom na golfovom tróne medzi profesionálmi bol legendárny Seve Ballesteros. Rahm svojho slávneho krajana v nedeľu napodobil. Do posledného kola vstupoval s náskokom štyroch úderov a po prvej deviatke ho zdvojnásobil, nakoniec triumfoval o tri rany pred Ryanom Palmerom.

„Neviem, čo na to povedať, ale toto bol môj cieľ od trinástich rokov,“ uviedol Rahm. V poslednom kole ustál tlak, nevľúdne počasie aj dve trestné rany, ktoré dostal na šestnástke po čip-ine za to, že pohol s loptičkou a nevrátil ju do pôvodnej polohy. „Pohla sa, trest prijímam. Musel som potom bojovať až do konca,“ dodal Rahm, ktorý turnaj zakončil so skóre -9.

Spolu so sklenenou trofejou od legendárneho Jacka Nicklausa prevzal tiež finančnú prémiu 1,67 milióna dolárov. Doterajší svetový líder McIlory sa delil o 32. miesto, za Rahmem zaostal o trinásť úderov. Päťnásobný víťaz turnaja v Dubline Američan Tiger Woods pri prvom štartu po koronavírusovej pauze skončil na 40. mieste. „Odohral som štyri kolá, to je dobré,“ reagoval 44-ročný Woods, ktorý takmer neprešiel katom.