Hero World Challenge: Stenson triumfoval na Bahamách, organizátor Woods bol štvrtý

Švédsky golfista Henrik Stenson vyhral o jednu ranu golfový turnaj organizovaný Tigrom Woodsom v Albany na Bahamských ostrovoch. Hviezdny 43-ročný Američan skončil na Hero World Challenge po nevydarenom finiši štvrtý.

Bývalý víťaz US Open Stenson si pripísal prvé víťazstvo po viac než dvoch rokoch. Nezapíše si ho však do štatistiky US PGA Tour, pretože turnaj pre pozvaných 18 hráčov s nádychom exhibície nie je súčasťou elitnej série.

Druhý skončil vlaňajší šampión Jon Rahm zo Španielska, o ďalší úder späť bol najlepší z Američanov Patrick Reed.  Organizátor turnaja Woods sa ešte päť jamiek pred koncom delil o vedenie, potom ale zahral tri nevydarené údery za sebou a nakoniec skončil štyri rany za Stensonom.

Pre Woodsa a takmer celý americký tím bol turnaj v Albany prípravou na Prezidentský pohár 2019 proti výberu zvyšku sveta bez Európy, ktorý je na programe od štvrtka v Melbourne. Víťaz 15 turnajov kategórie major bude druhým hrajúcim kapitánom tímu USA v histórii duelu.