Neprehliadnite

LPGA Q-Series: Spilková zostáva medzi elitou

 

Golfistka Klára Spilková bude aj v budúcom roku hrať na elitnom ženskom okruhu LPGA. V záverečnom dejstve kvalifikačnej Q-Series, ktorá pozostávala z ôsmich kôl na dvoch ihriskách v Pinehurste, sa udržala medzi 45 postupujúcimi. S celkovým skóre +4 obsadila 38. miesto.

Druhá polovina kvalifikácie sa pritom pre českú olympioničku Spilkovú nevyvíjala práve najlepšie. Zo siedmeho miesta klesla až na koniec štvrtej desiatky a po nevydarenom piatkovom kole ju od vyradenia z elitného okruhu delili len dva údery.

Záver ale 24-ročná pražská rodáčka v Severnej Karolíne bezpečne zvládla. V poslednom dejstve zahrala par a po štyroch berdíkoch aj bogey zostala na súčte +4. „Mám radosť, tento týždeň bol pre mňa psychicky náročnejší než predchádzajúci,“ uviedla česká jednička v tlačovej správe.

Všetky štyri kolá som hrala solídne, len mi tam nepadali paty. Ale bola som trpezlivá a verila, že vo finálovom kole sa to zmení. A tak sa tiež stalo. Budúci rok urobím všetko preto, aby som na LPGA Tour uspela,“ dodala Spilková.

Druhá česká profesionálna golfistka Karolína Vlčková, ktorá hrala v zámorí so zdravotným obmedzením, neprešla katom. S celkovým skóre +23 skončila po šiestich kolách na 89. pozícii.

-jj-

Comments

comments

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv