Neprehliadnite

Babie leto Tour – Igor Kucej s podporou GOLF Revue ukončil misiu pre „Antónia“

 


V priebehu kalendárneho mesiaca september sa na slovenských golfových ihriskách uskutočnila akcia s názvom Babie leto Tour. Finančný výťažok z projektu putuje na podporu prvého darcovského portálu www.dakujeme.sk. Podujatia Babie leto Tour 2018 odštartovalo 12. septembra v Košiciach na ihriskách Alpinka a Malá Ida, pričom vyvrcholilo 30. septembra na ihrisku Legend v Penati Golf Resort v Šajdíkových Humenciach.

Organizátor jedinečnej a dobročinnej akcie s pokusom zahrať v rade všetky golfové ihriska na Slovensku je Igor Kucej. Golfový nadšenec obišiel všetky slovenské ihriská, pričom odohral 360 jamiek a nachodil 165 km. Finančné prostriedky získané z celej akcie budú použité na obnovu parku Antona Srholca v bratislavskom Ružinove. Mimochodom, nebohý ľudomil „Antonio“ bol ambasádorom občianskeho združenia Babie leto.

 

 


1. deň – /Alpinka a Malá Ida/

Organizátor jedinečnej a dobročinnej akcie s pokusom zahrať v rade všetky golfové ihriska na Slovensku je Igor Kucej. „Máme za sebou úvodnú 9+9 hole na našej Babie leto Tour 2018. Prvýkrát som si s kamarátmi Jozefom a Palinom zahral toto čarovne ihrisko, ktoré je len na skok z centra Košíc. Alpinka je určite európska rarita, pretože lebo na tak malej ploche „zrobiť“ golfove ihrisko – klobúk dole,“ rozhovoril sa Kucej.

„Po obede sme sa presunuli na Malú Idu, kde vyrástla  „Červená líška“. Red fox sa nám ukázal v plnej kráse v nádhernom slnečnom počasí a dobrej kondícii. Ďakujem šéfovi slovenských rekordov Igorovi Svitokovi, že odštartoval môj pokus o zápis do knihy rekordov: Ďakujem patrí aj podpornému tímu zo Starej Lesnej, Pezinka a Bratislavy. 😄 Pekne sa rozbehla aj zbierka na „Parčík pre Antónia“, kde sa „ nám podarilo vyzbierať už 5% z cieľovej sumy. Ďakujeme! 👏,“ dodal Kucej.

2. deň – /Veľká Lomnica – Black Stork A, B/

Ďalší deň mala túra Babie leto 2018 na programe podujatie na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici, ktoré sa nachádza v rozprávkovom prostredí Vysokých Tatier. „Počasie bolo nádherné a tak som doplnil trojicu „starých pardálov“ z ŠK Karpatská (pozn. hrali so mnou Kiťo, Ďuri a Pišta) a dali sme si na ihrisku A a B texas dvojíc. Poznáme sa roky, takže nebola núdza o správne ´hecovačky´ a ´podpichovačky´, pričom vzniknutú situáciu zmierňoval levický rizling. 😁,“ skonštatoval iniciátor celej myšlienky Kucej.

3. deň – /Veľká Lomnica – Black Stork C a Malý Slavkov Royal Valley/

Tretí hrací deň mal vo Veľkej Lomnici a na ihrisku Royal Valley v Malom Slavkove vysokú športovú úroveň. „Uhrali sme solídny výsledok na poslednej 9 hole v Lomnici, ale poobede to prišlo. Tatranská legenda Peter Petráš, ktorá hrala texas scramble s Ferom Pospíšilom, ´ukladal´ na trojparoch všetky loptičky k ´fangli´ 👌⛳️ . A tak sme uhrali s ďalším Petrom Kovaříkom len tesnú remízu z poslednej jamky. Poklona patrí pánovi Petrašovi. Má síce a o dvadsať rokov viac, ale na ňom je krásne vidieť, že golf na vysokej úrovni sa dá hrať v každom veku.

4. deň – /Sliač – Tri Duby/


Štvrtý deň privítalo golfových aktérov na úpätí Kremnických vrchov slniečko. Lenže ihrisko v rezorte Tri Duby trestá každú nevynútenú chybu. „Že treba byť presný, sme pochopili s Mišom hneď na prvej jamke. Výsledok nebol dôležitý, naopak pozitívne sme hodnotili prostredie aj personál v klubovom dome. Rozhodne odporúčame prísť si zahrať na Sliač, hoci treba počítať aj s tým, že pri odpale vás môže vyrušiť stíhačka z neďalekého vojensko-civilného letiska. Dostali sme potvrdenie o absolvovaní ihriska a tak zajtra mierime na Tále,“ informoval Kucej.


5. deň – /Tále – Grey Bear/

Aj v nádhernej scenérii Národného parku Nízke Tatry prialo golfistom spomínajúcich na Antona Srholca počasie. „Ako partnera som si zavolal môjho učiteľa golfu. Kiko Richter je pohodový spoločník a ďakujem mu, že ma previedol pre mňa dosť náročným, ale perfektne pripraveným ´šedým medveďom´. Skončili sme až keď slniečko zapadlo, preto som rozložil stan v doline a ráno vyrazil do okolia Prievidze. Nezabudnime na Antonia, priatelia! 🇸🇰⛳️👍😇, “ uviedol amatérsky golfista Kucej.

6. deň – /Koš – Agama a Sebedražie/

V obci Koš sa nachádza deväťjamkové golfové ihrisko s výhľadom na Bojnický hrad. Aktivity a život v tomto klubu fungujú hlavne vďaka obrovskému entuziazmu šéfky Petry Dzurikovej. „Clubhouse hýri nápadmi a vyvažuje možno tak trochu ´naturálnu deviatku´. Kto má však rád golf, ten sa dokáže vyžiť aj na tomto ihrisku. Samozrejme, ak chce nájsť človek z okolia vyššiu kvalitu a náročnosť, tak môže sa spokojne presunúť do neďalekého Sebedražia. Deväť  jamiek v lesnom prostredí v susedstve s areálom Vodný svet spĺňajú najvyššie požiadavky pre pekný golf a príjemný oddych po ňom. Dakujem Adamovi a Matkovi za sparing. 🤟⛳️🇸🇰. Máme zatiaľ vyzbieraných 10 % z cieľovej sumy priatelia. 👏😇, “ informoval Kucej.

7. deň – /Rajec a Trenčín/

Prvý „golfový týždeň“ uzavreli golfisti s peknou myšlienkou na ihriskách v Rajci a v Trenčíne. „Siedmy deň sme mali na programe opäť dve deviatky. Rajec ma príjemne prekvapil. Je to ideálne miesto pre golfistov, ktorí si tam môžu odskočiť z neďalekých kúpeľov. Ďakujem Ivanovi, že mi robil príjemnú spoločnosť,“ krátko zhodnotil situáciu Kucej, ktorý sa následne presunul pod hrad Matúša Čáka.

Rýchlo som sa presunul bez obeda do niekdajšieho „mesta módy“ a na ihrisku, kde je doma hviezdny hokejista Marián Hossa, nastúpil plný flajt. Texas scramble dopadol podľa očakávania, gratulujem Romanovi a Darinke. Môj partner Juraj sa s golfom ešte len zoznamoval, ale páčilo sa mu a určite bude v tejto krásnej hre pokračovať. Napokon, golf môže hrať každý.  😎 Krátke deväťjamkové mestské ihrisko pri Váhu rozhodne nesklamalo 👍⛳️🇸🇰,“ skonštatoval Kucej.

8. deň – /Piešťany a Ivanka pri Nitre/

V kúpelnom meste aj v dedinke pri Nitre majú aktívnych členov a vedenie, ktoré obetuje pre oba kluby veľa času. Ráno v Piešťanoch poctil aktérov projektu svojou návštevou hokejový odborník Ján Filc. Tréner svetových šampiónov z Göteborgu 2002 a vicemajstrov sveta z Petrohradu 2000 doplnil flajt s bratislavskými kamarátmi Igora Kuceja a poobede bolo na programe „celebritné double”. Dobrú myšlienku a Babie leto Tour priši osobne podporiť  aj herec Martinovi Mňahončákovi a jeden z najlepší futbalistov v (česko)-slovenskej histórii Ľubomír Moravčík. Domáci tandem Majko a  Tono zabezpečili pohostenie a príjemnú atmosféru.


9. deň – /Welten Báč/


Opäť zavládlo krásne počasie a tak sa aktéri spoločensko-športového podujatia neraz sami seba pýtali, či skutočne hrajú Babie leto Tour ⛳️👌 . Pozvanie od Igora Kuceja tentoraz prijal bývalý starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Palo Kubovic. Okrem spomienok na staré časy oprášili golfoví nadšenci aj svoje športové umenie. V Báči odohrali osemnásť jamiek na veľmi pekne upravenom ihrisku. „Myslím, že okrem charitatívneho rozmeru sme k vydarenej akcii sem-tam prispeli aj slušnými športovými výkonmi. Ďakujem Kubovi za podporu a dobré srdce. ⛳️🇸🇰👍,“ skonštatoval Kucej.


10. deň – /Red Oak Nitra/


Len dvakrát počas septembrového seriálu Babie leto Tour 2018 odohral Igor Kucej flajt v rámci iného turnaja. V prostredí červených dubov sa uskutočnil na ihrisku  Lužiankach pri Nitre v rovnakom termíne
7. ročník Turnaja architektov. Osobne ho prišli podporiť bývalý legendárny česko-slovenský futbalový reprezentant Ľubomír „Lubo“ Moravčík s kamarátom Oldom Ondroušekom. Počasie opäť nesklamalo a príjemny flajt katapultoval Ondroušeka až na 2. miesto v súťaži partnerov. Po tomto podujatí sa vyzbieralo celkovo 15 % zo zbierky na Anntonia

11. deň – /Airport Šurany a GC Tranava/

 
Po ceste do Šurian aktérom charitatívneho íventu ešte pršalo do „kšeftu“, ale nakoniec sa na mieste činu rozhodli, že matke prírode doprajú „akademickú polhodinku“.  A zabralo to! Po 30 minútach na ihrisku v susedstve poľného letiska prestalo pršať a tak Igor Kucej so svojim extrémne rýchlym sparingom odohral výborne pripravenú deviatku. „Už teraz sa teším na budúci rok. Airport Golf Club bude oslavovať  jubilejné desiate výročie svojho vzniku.

Po obede v Airport Golf Clube nasledoval rýchly presun do Trnavy, resp. k Bielemu kostolu. Zástupcovia domáceho klubu na kratšej deviatke pripravili pre Igora Kuceja malé prekvapenie. Do flajtu mu totiž zavolali  80-ročného seniora Františka Štefaničku, ktorý trávi denne na ihrisku niekoľko hodín.  „Zahral si s nami rovnocennú partiu a bol zatiaľ najstaršim golfistom na našej BLT. Je do ďalší jednoznačný dôkaz, že golf môže hrať každý a v každom veku,“ referoval Kucej.

12. deň – /Sedín – Veľké Uľany/

 

V čerstvom a modernom golfovom rezorte Sedín sa počasie s účastníkmi BL T 208 trochu pohrávalo, ale nakoniec nikto nezmokol a všetci si do sýtosti užili príjemnú zábavu pri hre systémom Texas scramble. „Ďakujem starostovi vo Veľkých Uľanoch za podporu.  Spoločneu s kamarátom Zolim Tóthom nám ukázali, ako sa hrá na tomto peknom ihrisku. Mišo Wirdzek musel niekoľkokrát vytiahnuť zázračný “šot”, aby sme udržali s domácimi krok. Určite sa sem ešte niekedy vrátime! ⛳️🇸🇰👏,“ vyhrážal sa úsmevom na tvári Igor Kucej.

13. deň – /Hrubá Borša – Čierna Voda/

Golfového nadšenca Igora Kuceja aj s jeho kamarátmi Rustym a Vladom opäť raz potrápilo počasie. Osemnásťjamkové ihrisko v Hrubej Borši sa však predviedlo vo vynikajúcej kondícii a tak výsledkom bol relatívne rýchly trojhodinový flajt.

Nasledoval presun na Čiernu Vodu. Trinásty deň síce nebol smoliarsky, ale určité sklamanie nad golfovou realitou v areáli na Čierna Voda zavládol.  „Podvečer som navštívil Agatku na Čiernej Vode, ale so sklamaním musím skonštatovať, že v súčasnosti už je v prevádzke len šesť jamiek a aj tie sú v žalostnom a zlom stave. Rozhodne Viac ma potešil fakt, že som zahral s Edom, ktorý našiel cestu späť ku golfu a na grínoch sa prechádzal po dlhých po 12 rokoch. 👏⛳️,“ opísal negatívne dojmy Igor Kucej.

 

14. deň – /Bernolákovo – Black River/
 

Autor myšlienky na renováciu „Parčíka pre Antonia“ v bratislavskom Ružinove bol zvedavý, ako sa jeho hostia vysporiadajú s veľmi náročným ihriskom v Bernolákove, ktoré okamžite trestá každú aj menšiu chybu. Igor Kucej už mal v nohách takmer dva týždne trvajúcu túru a tak si golfoví aktéri vypomohli autíčkami. Žreb rozhodol, že Zbigniew si zahral texas scramble s Danielom, takže mu mohol našepkávať, kade má hrať. Igor tvoril tím s Richardom a ani oni sa nedali zahanbiť, takže pred poslednou ťažkou jamkou sa aktéri dohodli na remíze. Počasie opäť robilo reklamu na babie leto a atmosféra bola priam “božská”. “ Zibi nesklamal. Nielenže pekne hral, ale veľmi pekne a trpezlivo odpovedal na všetky otázky Romana Bomboša z RTVS. Uvidíme, ako nám porastie podpora na dakujeme.sk – Parčík pre Antónia,“ referoval Kucej.

15. deň – /Pegas Lozorno a Golf Carpatia/

Za slnečného, ale už mierne chladnejšieho počasia, sa aktéri projektu stretli tentoraz v Lozorne. O kvalite sparingov na Záhorí nebolo pochýb. Jedným z nich bol prvý golfový tréner Igora Kuceja – Pavol Múdry a druhým pozvaným hráčom bol hokejový brankár a majster sveta Ján Lašák. „Ďakujem im za podporu, dar pre Antónia a peknú hru,“ skonštatoval Kucej.

Na obed sa golfoví nadšenci sa rýchlo presun do Záhorskej Bystrice, kde sa nachádza na tréning celkom vhodná deviatka. Je to výborná alternatíva na mestský golf pre Bratislavčanov vďaka vynikajúcej dostupnosti, rovnako, ako tomu bolo v prípade klubu Pegas Lozono. „Ďakujem Matúšovi za sparinga a ateliéru Endorfine za príspevok pre Antónia,“ zhrnul na začiatku tretieho golfového týždňa Igor Kucej.


17. deň – /GGGR Skalica/


Ihrisko v Skalici odohral Igor Kucej spoločne s priateľmi Palom a Adamom v rámci iného klubového turnaja. Na programe dňa bol texas scramble a hlavný aktér  projektu si opäť všetko užíval. Ihrisko na Záhorí bolo vo veľmi dobrom stave, o čom svedčí aj rýchlosť grínov s číslom desať.  „Niektoré jamky sú veľmi priateľské na skórovanie. Ďakujem za pohostenie, rád sa sem kedykoľvek vráti. Vravím to vážne a nielen preto, že som si po turnaji bol pozrieť hrob nášho Antonia, ktorý sa v Skalici narodil,“ poznamenal Kucej.

18. a 19. deň – /Penati – Šajdíkové Humence/

Konečne vytúžené finále! Posledné dva dni, posledné ihrisko a poslednú jamku absolvoval Igor Kucej na osemnásťjamkovom ihrisku Legend v golfovom rezorte Penati. „Mám za sebou 360 jamiek, 165 km nachodených po všetkých slovenských golfových kluboch a veľké množstvo zážitkov. Stretol som veľa príjemných ľudí a ďakujem všetkým sparingom, ktorí sa ku mne postupne pridávali na jednotlivých ihriskách. Toto všetko sa udialo nielen kvôli tomu, aby som urobil rekord, ale aj preto, aby som zbieral peniaze na sochu a ´Parčík pre Antonia!´ Ďakujem priatelia, že ste boli na www.dakujeme.sk a prispeli ste na náš projekt,“ povedal na záver Kucej.


/FOTOGALÉRIA – BLT 2018/

 

 

Comments

comments

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv