Neprehliadnite

Nový svetový rekord v „speedgolfe“, za pol dňa 245 jamiek!

 

Bývalý bejzbalista tímu Oakland Athletics Eric Byrnes vytvoril na ívente Napa Valley Speed Golf Challenge nový svetový rekord, keď za dvanásť hodín odohral 245 jamiek. Navyše, nepoužíval vozík a hral len so železom číslo osem.

Byrnes si pre svoj rekordný zápis zvolil ihrisko v Kennedy Parku. A golf to bol v jeho podaní dosť netradičný. Okrem toho, že hral len s jednou palicou, tak relatívne často svoje rany odohrával tiež len jednou rukou, aby sa čo najmenej zdržoval.

Celkovo stihol za pol dňa absolvovať trinásť kôl a jedenásť jamiek. Vďaka modernej aplikácii potom zistil, že počas tejto doby išiel pešo alebo obehol 65,5 míle, teda v prepočte na nám bližšiu mieru 105,5 kilometra. Rekordman potreboval v priemere na jedno kolo 126 úderov, celkovo ich tak odohral neuveriteľných 1715!

Doterajším držiteľom rekordu bol Brad Luiten z Nového Zélandu, ktorý stihol odohrať za 12 hodín bez použitia autíčka 237 jamiek. Byrnes tak jeho historický zápis prekonal o osem jamiek.

-jj-

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv