Neprehliadnite

VIDEO/WGC – Dell Technologies Match Play: Watson ovládol jamkovku a získal 11. titul na US PGA Tour

 

Americký golfista Bubba Watson vyhral jamkovku v Austine a získal druhý titul kategórie World Golf Championships. Na okruhu US PGA sa radoval tento rok už po druhý raz, celkovo jedenásty a razom sa stal jedným z favoritov blížiaceho sa úvodného majoru sezóny US Masters,  z ktorého už má dve zelená saká.

Vo februári vyhral ľavoruký golfista Watson v Pacific Palisades turnaj PGA Tour po prvýkrát po dvoch rokoch a teraz si pripísal ďalší triumf. Dva tituly v jednej sezóne získal naposledy pred štyrmi rokmi. „K výhram je potrebné veľké sústredenia a zaujatie, bojovnosť až do chvíle, než vám povedia, že ste vyhral,“ uviedol 39-ročný Watson.

Po svojich krajanoch – Tigerovi Woodsovi, Philovi Mickelsonovi, Juhoafričanovi Ernie Elsovi a Rory McIlroyovi zo Severného Írska je Watson len piatym hráčom, ktorý má dva a viac titulov z majorov a turnajov so štatútom World Golf Championships. „Na toto pri hre nemyslím, len sa snažím hrať a zbierať trofeje,“ podotkol Watson.

V šiestich zápasoch jamkovky odohral počas piatich dní v Austin Country Clube celkovo 109 jamiek, tri v skupine a tri v play-off. „Hral som celý týždeň koncentrovane, len päť-šesť jamiek som neudržal správne nastavenie a mal hmlu, čo je v tej záplave jamiek celkom dobré,“ vysvetlil Bubba.

V skupine raz remizoval a ostatné zápasy vyhral. V semifinále vyradil svetovú dvojku Justina Thomasa z USA, ktorého tak pripravil o možnosť stať sa premiérovo v kariére prvým hráčom sveta. Vo finále potom Watson deklasoval ďalšieho krajana Kevina Kisnera. Rozhodnuté už bolo prakticky po dvanástej jamke.

Šampión US Masters 2012 a 2014 minulý rok uvažoval o konci kariéry, ale teraz štrnásť dní pred cestou do Augusty opäť favoritom. „Vlani som bol na dne, ale stačí dve výhry a svet je hneď veselší. Už sa blíži štyridsiatka, ale cítim sa na ihrisku ako dieťa, ktoré sa golfom baví a mimochodom získava trofeje,“ usmial sa víťaz.

Za titul v Austine získal Bubba čiastku 1,7 milióna amerických dolárov (1,373.626 eur). Mimochodom, skoro rovnakú sumu, akú vlani venoval detskému oddeleniu nemocnice v Pensacole (1,6 mil. USD). „Možnosť darcovstva je tou najväčšou trofejou, ktorej súčasťou môžem byť,“ skonštatoval Watson.

WGC – Dell Technologies Match Play
Austin Country Club, Austin, Texas (USA)
/Dotácia turnaja: 10 mil. USD, víťaz turnaja: 1,7 mil. USD/
Výsledky jamkovky:
/Osemfinále/
Bubba Watson (USA) – Brian Harman (USA) 2/1, Kiradech Aphibarnrat (Thaj.) – Charles Howell III (USA) 1 UP, Kyle Stanley (USA) – Sergio García (Šp.) 3/1, Justin Thomas (USA) – Si Woo Kim (Kór.rep.) 6/5, Cameron Smith (Austr.) – Tyrrell Hatton (Angl.) 2/1, Alex Norén (Švéd.) – Patrick Reed (USA) 5/3, Ian Poulter (Angl.) – Louis OOsthuizen (JAR) 2/1 a Kevin Kisner (USA) – Matt Kuchar (USA) 1 UP
/Štvrťfinále/
Watson – Aphibarnrat 5/3, Thomas – Stanley 2/1, Norén – Smith 4/2 a Kisner – Poulter 8/6
/Semifinále/
Watson – Thomas 3/2 a Kisner – Norén 19 jamiek
/o 3. miesto/
Norén – Thomas 5/3
/Finále/
Watson – Kisner 7/6

 Rozdelenie turnajových dotácií:
1. Bubba Watson (USA) 1,7 mil. USD, 2. Kevin Kisner (USA) 1,072.000 USD, 3. Alex Norén (Švéd.) 695.000 USD, 4. Justin Thomas (USA) 559.000 USD, 5. Kiradech Aphibarnrat (Thaj.), Kyle Stanley (USA), Cameron Smith (Austr.) a Ian Poulter (Angl.) všetci po 306.000 USD

 

 

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv