Neprehliadnite

Od piatka v Petržalke Mercedes-Benz Grand Prix Slovakia 2017 za účasti 241 koní a 100 jazdcov z 21 krajín

 

Na 52. ročníku tradičných medzinárodných jazdeckých pretekov Mercedes-Benz Grand Prix CSI3*-World Cup (4.-6. augusta v areáli jazdeckého klubu TJ Slávia STU) je deň pred ich štartom definitívne prihlásených 241 koní z dvadasaťjeden krajín.

Účasť potvrdili Austrália, Rakúsko, Bermudy, Bulharsko, Česko, Chorvátsko, Francúzsko, Nemecko, Hong-Kong, Maďarsko, Taliansko, Japonsko, Kórejská republika, Filipíny, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Švajčiarsko, Thajsko a Slovensko. „Prihlásených je sto jazdcov. Na poslednú chvíľu sa nám podarilo prijať prihlášku Taliana Emanuele Gaudianiho, ktorý je v aktuálnom svetovom renkingu na 65. mieste,“ doplnil informácie riaditeľ pretekov Andrej Glatz.

Zo slovenských pretekárov je vo svetovom renkingu najvyššie na 323. mieste Bronislav Chudyba. Slovensko bude v hlavnej súťaži Mercedes – Benz Grand Prix Bratislava CSI3 *-World Cup reprezentovať 28 jazdcov a 45 koní. Smolu mal jeden z pätice reprezentantov, ktorá sa už predtým kvalifikovala na nadchádzajúce ME v Göteborgu (22. – 27. augusta), Radovan Šillo.

„Koník, s ktorým som mal štartovať na majstrovstvách Európy, sa na pretekoch v Šamoríne zranil. Takže ME budú bezo mňa. Na druhej strane som sa ale kvalifikoval na budúcoročné Svetové hry. Teraz sa teším na Bratislavu, kde budem štartovať s koňom Durant W.“

Súčasné extrémne teploty môžu mať vplyv na výkony koní. „V zadnej časti areálu je v prevádzke sedem vývodov vody, sú pripravené aj mraziace boxy s ľadom. Rozmiestňujeme ventilátory, v priestore rozhodcovskej veže bude fungovať zvlhčovanie ovzdušia tzv. hmlovou bránou. Ale ako sa hovorí, veľa ľudí už zmrzlo, ale nikto sa ešte neroztopil,“ dodal s humorom Glatz.

Tajomník organizačného výboru Rastislav Noskovič ešte pridal: „Samozrejme, teplé počasie bude náročné pre jazdcov i kone. Ale myslím si, že to zvládneme. Sú kone, ktoré teploty lepšie znášajú a aj také, ktoré sa s tým horšie vyrovnávajú. Ale jazdci sú už skúsení, vedia vytvoriť svojim koňom dostatočné pohodlie. Po skákaní ich chladia, striekajú hadicou.“

V doterajšej histórii hlavnej súťaže Grand Prix Bratislava Slováci šesťkrát stáli na stupňoch víťazov. V roku 1967 zvíťazil Ladislav Gonos s koňom Rytmus, v roku 1969 Vladimír Dudáš s koňom Trakia, v roku 1971 Juraj Hanulay s koňom Caravella, v roku 1974 opäť Ladislav Gonos s koňom Rip Korby, v roku 1976 terajší riaditeľ pretekov Andrej Glatz s koňom Letkis a zatiaľ posledným slovenským víťazom Grand Prix Bratislava sa stal v roku 2005 Juraj Hanulay s koňom Lou Bega už ako reprezentant samostatnej Slovenskej republiky.

Program hlavných súťaží – v piatok 4. augusta (prvé preteky 8.00: Amatérska séria CSI AmB) , 11.30: Malá séria, CSI3*-W, 14.15: Stredná séria, CSI3*-W, 17.45: Veľká séria CSI3*-W (I. kvalifikácia do Grand Prix). Sobota 5. augusta (prvé preteky: 7.30 Amatérska séria CSI AmB), 11.00: Malá séria, CSI3*-W, 13.45: Veľká séria, CSI3*-W (FEI World Cup, kvalifikácia, kvalifikácia na Svetové jazdecké hry 2018, 2. kvalifkácia do Grand Prix), 16.45: Stredná séria, CSI3*-W, 19.40: Bariérové skákanie. Nedeľa 6. augusta (prvé preteky 8.00: Amatérska séria CSI AmB), 11.30: Little Prix Bratislava, finále Strednej série, CSI3*-W), 15.15: Grand Prix Bratislava, CSI3*-W, finále Veľkej série, 17.50: Finále Malej série.

-jj-

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv