LET Access – Czech Ladies Challenge: Vyhrala Andreová, Kamasová neprešla katom, finále prekazil požiar

Francúzska golfistka Lucie Andreová vyhrala turnaj Czech Ladies Challenge na okruhu LET Access, ktorý bol napokon skrátený na dve kolá. Finálové dejstvo na akcii druhej najvyššej európskej série sa totiž na ihrisku Casa Serena na Roztěži pri Kutnej Hore nehralo kvôli požiaru v garáži.

Andreová získala titul v play-off trojici hráčok na tri jamky, inak platili výsledky po piatkovom druhom kole. Jediná Slovenka v štartovnom poli Zuzana Kamsová neprešla katom, keď strácala štyri údery a obsadila konečné 74. miesto (151/+9).

Najlepšou Češkou bola na delenom siedmom mieste Karolína Vlčková, o šestnástu priečku sa potom delili amatérky Patricia Macková, Hana Ryšková a Kristýna Frýdlová. „Dve kolá som vybojovala, vo finále som chcela ukázať aj pekný golf. Ale nedá sa nič robiť, konečné siedme miesto na úvod nie je špatné,“ uviedla Vlčková po svojom prvom profesionálnom štarte.

Podľa Českej golfovej federácie (ČGF), ktorá turnaj organizovala, vypukol požiar ráno v garáži, kde bol okrem iného aj sklad vakov s palicami. „Príčinou bol pravdepodobne skrat pri dobíjaní elektrického vozíku. Požiar sa podarilo lokalizovať a uhasiť vďaka rýchlemu zásahu hasičov z Kutnej Hory a Uhlířských Janovic. Materiálne škody na vybavení hráčok nevznikli,“ uvádza ČGF na sociálnej sieti.

Finálové kolo bolo najskôr odložené a následne zrušené, pretože turnaj prišiel o svoje tradičné zázemie. Podľa ČGF nefungoval elektrický prúd, poškodené boli vnútorné inštalácie a pri neskoršom štarte by navyše hrozilo, že sa viacero hráčok nedostane včas na pražské letisko.

Platili tak výsledky po druhom kole, len prvé tri hráčky, ktoré mali skóre -5, sa tak stretli v súboji o víťazstvo v play-off na tri jamky. V dueli s Francúzskou Agathe Sauzonovou a Rakúšankou Ninou Mühlovou uspela Andreová a získala šek na 6400 eur.