US PGA Tour – WGC – Mexico Championship: DJ si v Mexiku upevnil post svetovej jednotky

Dustin Johnson

Americký golfista Dustin Johnson zvládol svoj prvý štart v úlohe svetovej jednotky na výbornú a triumfoval na turnaji Mexico Championship. Z titulu na okruhu US PGA sa radoval po štrnásty raz a zároveň dosiahol na štvrtý triumf na akcii pod hlavičkou World Golf Championships.

DJ_Mexico_10

DJ mohol v Mexiku o prvé miesto vo svetovom rebríčku prísť, ale Severný Ír Rory McIlroy vo finále na jeho pozíciu nezaútočil a obsadil delené siedme miesto. K návratu na post svetového lídra potreboval rodák z ostrovného Holywoodu turnaj vyhrať.

DJ_Mexico_05

Tridsaťdvaročný DJ vyhral so skóre -14 o ranu pred Angličanom Tommym Fleetwoodom. Na treťom mieste skončili Španiel Jon Rahm a ďalší z Angličanov Ross Fisher. Pred finálovým kolom vedúci Justin Thomas nedeľné dejstvo nezvládol, loptičku raz dokonca utopil či poslal za plot a napokon bol vďačný aj za delené piate miesto.

DJ_Mexico_08

„Dosť veľa pre mňa znamená, že som v úlohe jedničky hneď dokázal vyhrať, pretože to nie je vôbec jednoduché. Tlak je ohromný, ale hral som dobre počas celého týždňa. Dobre som triafal loptičku a stačilo to na víťazstvo o jednu ranu,“ uviedol Johnson.

DJ_Mexico_07

Víťaz vlaňajšieho majoru US Open sa stal piatym golfistom, ktorý vyhral turnaj potom, čo sa stal svetovou jednotkou. Pred ním to dokázali Ian Woosnam z Walesu, Američan David Duval, Vijay Singh z Fidži a Austrálčan Adam Scott.