LPGA Tour – HSBC Women´s Championship: V Singapure prvenstvo pre Kórejčanku Inbee Park

Inbee_Park_Singapore_02

Len ťažko sa chce uveriť, že Inbee Park nehrala na turnaji z kalendára LPGA Tour od minulého júla do februára tohto roku. Juhokórejská hviezda sa na ívente HSBC Women´s Champions v Singapure blysla rekordom ihriska, keď posledné kolo obišla za 64 úderov respektíve osem rán pod par a zaznamenala svoj víťazný „comeback.“

Inbee_Park_Singapore_07

Dvadsaťosemročná golfistka, ktorá vyhrala rovnaký turnaj už v sezóne 2015, sa pred rokom trápila s vážnym zranením palca, pričom sa stihla nakrátko vrátiť v auguste pre olympijské zlato v Rio de Janeiro, no zvyšok sezóny 2016 už len oddychovala. Pri svojom návrate na LPGA Tour obsadila 25. miesto na Honda LPGA Thailand.

Inbee_Park_Singapore_09

„Myslela som si, že to potrvá niekoľko mesiacov než sa opäť chytím na Tour a dostanem sa späť do turnajového rytmu. Očakávala som, že budem mať väčšie problémy. Aspoň tak som to cítila pred dvoma týždňami. Lenže tento týždeň bol úplne odlišný. Najmä posledné kolo mi vyšlo podľa mojich predstáv,“ uviedla Inbee Park.

Inbee_Park_Singapore_05

V Singapure nevyužila Michelle Wieová šancu na víťazstvo. Do finálového kola nastupovala so slušným náskokom dvoch úderov. Jedno double bogey, jedno bogey a tri birdie, 72 rán však nemohlo byť víťazné skóre. Americká golfistka napokon vybojovala delené štvrté miesto s celkovým skóre -14, čo je jej najlepší výsledok od roku 2014.

Inbee_Park_Singapore_08

Inbee Park zmazala stratu troch úderov na vedúcu Wieovú najlepším výsledkom turnaja. Vo finále predviedla finiš šampiónky, keď na 64 úderov potrebovala deväť berdíkov a jedno bogey. S celkovým výsledkom -19 preskočila štyri priečky a v turnaji zvíťazila. Triumf jej priniesol šek na 225.000 dolárov a posun na 5. miesto rebríčka Race to Globe. Druhé miesto obsadila svetová jednotka Ariya Jutanugranová (-18). Tretiu pozíciu získala Kórejčanka Sung Hyung Park (-16), pričom obhajkyňa prvenstva Ha Na Jang skončila štvrtá.