Faldo Series: Na európske finále sa z Veľkej Lomnice kvalifikovali Schellong, Puchmelter, Mach, Melecká a Drocárová

Tretí augustový týždeň súťažilo v golfovom rezorte Black Stork a PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici celkovo 65 mladých golfistov na 7. ročníku medzinárodného turnaja Faldo Series Slovakia Championship pre juniorov do 21 rokov.

FS_07

V konkurencii nádejných hráčov a hráčok zo Slovenska, Česka, Bulharska, Ukrajiny a Nemecka si vybojovali účasť v októbrovom európskom finále Faldo Series Grand Final v anglickom Colchestri piati víťazi – Nicolas Schellong, Adam Puchmelter, Pavol Mach, Tereza Melecká a Katarína Drocárová.

FS_03

Kvalita hráčov na ihrisku pod Vysokými Tatrami Black Stork neustále rastie – až 60 hráčov malo single HCP, dokonca šiesti mali plusový HCP. A tak už od prvých chvíľ organizátori očakávali zaujímavé výsledky. Na priebeh turnaja dohliadal Matthew Faldo, syn sira Nicka Falda, šesťnásobného major víťaza, a jeho osobný coach Keith Wood.

FS_06

Súťažilo sa v kategóriách juniori do 16, do 18 a do 21 rokov, juniorky do 16 a do 21, hráči navyše získali body do WAGR (World amateur golf ranking). Na tatranskom ihrisku prebiehali napínavé súboje hráčov a po prvom dni boli skóre veľmi tesné. Juniori odohrali výborné výsledky, v jednotlivých dňoch excelovali rôzni hráči, rodičia, priatelia a súrodenci z diaľky sledovali hru svojich ratolestí.

FS_05

Najlepší výkon počas troch dní podal Schellong z Česka s 215 ranami (71+71+72) a stal sa celkovým víťazom 7. ročníka. V kategórii juniorov do 18 rokov obsadil druhú priečku Vlastimil Miler z Česka (223/76+76+71).

FS_04

Víťazom kategórie juniorov do 21 rokov sa stal Slovák Puchmelter (217/74+70+73), za ktorým skončil druhý Matej Malíček (230/74+75+81). Pavol Mach z Česka (221/73+73+75) vyhral v kategórii juniorov do 16 rokov, za ním nasledoval jeho krajan Matej Čerman (233/75+79+79).

fs_02

Na rozdiel od chlapcov, dievčatá boli rozdelené len do dvoch kategórií – do 16 a do 21 rokov. Líderkou dievčat do 21 rokov sa stala Češka Tereza Melecká (skóre 215/74+70+71) za ňou nasledovala Slovenka Natália Hečková (227/75+78+74). Na čelo junioriek do 16 rokov sa dostala Katarína Drocárová (232; 76-77-79), na druhom mieste Karolína Stará (232; 74-83-75).