Neprehliadnite

US Masters odštartuje bez odpalu Arnolda Palmera

 

040915 AUGUSTA: Arnold Palmer (from left), Jack Nicklaus and Gary Player, The Legends of Golf, kick it off it up as honorary starters to begin the Masters on Thursday, April 9, 2015, in Augusta. Curtis Compton / ccompton@ajc.com

Golfová legenda a víťaz 62 US PGA turnajov Arnold Palmer (86) nezaháji tohtoročný US Masters. Na slávnostnom ceremoniáli tak neodpáli loptičku na prvom týčku. Túto rolu zastával držiteľ siedmich major titulov od roku 2007.

Palmer_02

V roku 2010 sa k Palmerovi pridal Jack Nicklaus a Gary Player, ďalší člen „veľkej trojky”, sa pripojil o dva roky neskôr. A vďaka tomu vznikla tradícia, keď títo legendárni golfisti odštartovali prvý major sezóny vo veľkom štýle.

Palmer_04

Nesmierne rád by som zahajoval US Masters naveky, ale žiaľ už na to fyzicky nemám. Nezvládnem odpáliť loptičku tak, ako by som chcel,” priznal 86-ročný Palmer, ktorý dodal: „Samozrejme ale plánujem ísť vo štvrtok ráno na prvú jamku a povzbudiť Jacka a Garyho.”

Arnold Palmer, right, slips into his green jacket with help from Jack Nicklaus after winning his fourth Masters golf championship on April 12, 1964. (AP Photo)

Palmer získal titul na US Masters celkovo štyrikrát (1958, 1960, 1962 a 1964) a v Augusta National drží rekord, pretože na tomto major ívente sa zúčastnil 50 rokov v rade. A to od roku 1955, keď sa stal amatérskym šampiónom. Prvý titul na US Masters uchmatol ako vojak z Camp Gordon, keď získal zdarma vstupný poplatok na turnaj a pomohol „zbúrať“ tabuľku s výsledkamí.

-JJ-

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv