European Tour – Abu Dhabi HSBC Golf Championship: Fowler udržal nervy na uzde a vyhral v nových topánkach

Fowler_02

Golfista Rickie Fowler vyhral kvalitne obsadený turnaj v Abú Zabí. Dvadsaťsedemročný Američan triumfoval so skóre 16 úderov pod par a získal druhý titul na European Tour. Na treťom mieste skončila svetová trojka Rory McIlroy zo Severného Írska, prvý hráč rebríčku Jordan Spieth z USA obsadil delené piate miesto.

Fowler_03

Druhý bol o jednu ranu za Fowlerom Belgičan Thomas Pieters, ktorý vlani vyhral Czech Masters na Albatrosse. McIlroy mal o ďalší úder navyše a o tretiu priečku sa delil so Švédom Henrikom Stensonom, svetovou päťkou, ktorý zvládol úspešne prvý turnaj po operácii kolena.

Fowler_06

„Podarila sa mi veľká vec,“ povedal Fowler, ktorý by sa mal vo svetovom rebríčku posunúť zo šiesteho na štvrté miesto. „Vlani som po prvý raz vyhral v jednom roku viac turnajov a teraz začínam sezónu ďalšou výhrou, čo je skvelý štart,“ dodal priekopník v golfovej móde.

Fowler_05

Pre výhru si došiel v nových v golfu nezvyklých botách vysokých po členky, ktoré používa od začiatku roku. Predovšetkým ale hral výborne. A keď už urobil chybu a zapísal na trojparovej sedmičke vo finále double bogey, tak sa hneď na ďalšej jamke blysol íglom po rane z piesku. „Hovoril som svojmu kedíkovi, že som vlastne zahral dva pary. Myslím, že som celý turnaj triafal loptičky skvele a užíval si to,“ skonštatoval Fowler.

Fowler_01

Vo finálovom dejstve sa očakával útok McIlroya, ale Severný Ír išiel jedenásť jamiek ranu nad par a jeho atak prišiel až potom. Na zostávajúcich jamkách dal tri birdie a na osemnástke po dlhom pate aj ígl, ale finiš mu stačil len na posun na delené tretie miesto.

Fowler_04

Podobne na tom bol Spieth. Američan zapísal na posledných siedmich jamkách štyrikrát birdie, ale o šancu na výhru sa pripravil druhý deň turnaja. Druhé kolo dokončil s ranou nad par, preto v súčte zaostal za Fowlerom o päť úderov.

Golf - Abu Dhabi HSBC Golf Championship - Abu Dhabi Golf Club, United Arab Emirates - 24/1/16 USA's Rickie Fowler celebrates with the trophy after winning the Abu Dhabi HSBC Golf Championship Action Images via Reuters / Paul Childs