US PGA Tour – Web.com Tour: Najprv takmer zostrelil McIlroya, potom získal Grillo premiérový titul

Argentínsky golfista Emiliano Grillo vyhral úvodný turnaj nového ročníku americkej série PGA Tour. V kalifornskej Nape rozhodol o svojom premiérovom triumfe v kariére v play-off na druhej dodatočnej jamke, ktorú zvládol lepšie než Američan Kevin Na. Trofej a víťaznú prémiu 1,08 milióna dolárov získal Grillo hneď na štarte svojej nováčikovskej sezóny.

EG_00

Dvadsaťtriročný Juhoameričan v treťom kole turnaja upútal pozornosť odpalom, pri ktorom loptička len tesne minula nedávnu svetovú jedničku Roryho McIlroya. O deň neskôr bol rád, že triumfom na turnaji túto epizódu zatienil. „Nechcel som, aby som bol známy len ako ten týpek, ktorý skoro trafil Roryho McIlroya,“ žartoval Grillo s pripomienkou situácie na krátkej štvorparovej jamke číslo 17. „Chcel som, aby ma všetci poznali preto, že som vyhral trofej, a nie preto, že som ho takmer zostrelil,“ dodal.

EG_01

S humorom prešiel incident tiež hviezdny severoírsky golfista, ktorý na turnaji obsadil 26. miesto. Grillo sa stal šiestym argentínskym víťazom na zámorskom okruhu. Blízko triumfu bol už v marci v Río Grande, kde štartoval na pozvanie organizátorov. Prebojoval sa tam rovnako až do play-off spolu so štyrmi súpermi, z ktorých bol nakoniec najlepší Nemec českého pôvodu Alex Čejka.