US PGA Tour – AT&T Byron Nelson: Bowditch na mieste činu. Vyhral tam, kde sa ženil

Víťazom golfového turnaja US PGA Tour v Irvingu sa stal Austrálčan Steven Bowditch, ktorý viedol súťaž od prvého kola, v ktorom zahral 62 úderov. Nakoniec vyhral Byron Nelson Championship s náskokom štyroch úderov pred Američanm Charleym Hoffmanom, Jimmym Walkerom a Scottom Pinckneyom a získal svoj druhý titul na prestížnom zámorskom okruhu. Prvý triumf vybojoval pred rokom rovnako v Texase, kde žije.

bodwyct

Rezort TPC Four Seasons Las Colinas v Irvingu bol Bowditchovým obľúbeným miestom už pred víťazným turnajom, pretože sa tam pred štyrmi rokmi oženil. „Je to výnimočné miesto pre mňa aj moju ženu. Už odtiaľ mám pár svadobných fotiek. Teraz pribudnú ďalšie,“ uviedol austrálsky hráč, ktorý za týždeň oslávi 32. narodeniny.

Bowditch

Za víťazstvo se skóre 18 rán pod par inkasoval golfista od protinožcov šek na 1,3 milióna dolárov. Bowditchovi sa pritom v TPC Four Seasons v minulosti príliš nedarilo. Zo štyroch štartov trikrát neprešiel katom a raz skončil šesťdesiaty. Až v tejto sezóne našiel recept na ihrisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Bowditchovho bydliska vo Flower Mound.