European Tour – Tshwane Open: Coetzeeho víťazný návrat na miesto činu, Blaauw vyrovnal rekord ihriska

Coetzee_02George Coetzee sa vrátil na scénu, kde získal prvý golfový triumf, keď zvíťazil na turnaji Tshwane Open v Pretoria Country Clube. Juhoafrický golfista využil domáce prostredie na zisk druhého titulu na European Tour a vďaka bezchybnému finálovému kolu na 65 úderov vyhral o jednu ranu pred krajanom Jacquesom Blaauwom.

A to všetko na ihrisku Waterkloofu, kde sa zlepšoval ako člen klubu a kde vyhral svoju prvú žiacku súťaž vo veku desať rokov. Blaauw zasa vyrovnal rekord ihriska
(-13), keď obišiel poslednú rundu dokonca na 61 úderov.

Coetzee sa ale jeho jazdou nenechal rozhodiť a pokojnou hrou si došiel pre víťazstvo. Počas záverečného dejstva ani raz nezaváhal a zahral päť berdíkov. To nakoniec víťazné na predposlednej sedemnástej jamke. Do zbierky tak zaradil ďalší titul po minuloročnom prvenstve na taktiež juhoafrickom podujatí Joburg Open.

Coetzee_01Blaauw vo finále doslova žiaril. Vďaka fantastickému kolu s deviatimi berdíkmí a bez jediného zaváhania sa posunul v leaderboarde o dvadsať miest na konečnú druhú pozíciu.