US PGA Tour – Byron Nelson Championship: V Irvingu oslavoval svoj prvý titul Todd

todd_trofej Brendon ToddAmerický golfista Brendon Todd vyhral turnaj v Irvingu a stal sa už ôsmym premiérovým víťazom v tejto sezóne na okruhu US PGA. Štyri kolá na Byron Nelson Championship zvládol bez bogey a triumfoval so skóre 266/-14. Druhý skončil Kanaďan Mike Weir, ktorý bol na ihrisku Four Seasons TPC v Texase v súčte o dve rany horší než Todd.

Favoriti turnaja Dustin Johnson a Matt Kuchar z USA zaostali za víťazom o šesť úderov a obsadili spoločne siedme miesto. Čerstvý šampión Players Championship Nemec Martin Kaymer obsadil 29. miesto s výsledkom 277/-3. Todd počas celého týždňa predvádzal parádnu krátku hru todd_brendon_02a zinkasoval 1,242.000 dolárov. Okrem toho získal hraciu kartu na dva roky na US PGA Tour a pozvánku na US Masters 2015. Dvadsaťosemročný americký golfista sa tešil z prvenstva pri svojom 77. Štarte na prestížnom okruhu.

Todd zahral niekoľko skvelých úderov aj okolo grínov. Na jednom z trojparov poslal do jamky úder z piesku, ale najviac sa blysol na trinástke. Hral pri strome, a preto musel stáť pri loptičke z druhej strany než normálne, ale prihral si k jamke a nestratil. Najviac sklamaný z ihriska odchádzal Louis Oosthuizen. Juhoafričan vstupoval do finále s Toddom na delenom prvom mieste, ale finále nezvládol a prepadol sa na 11. pozíciu.