Neprehliadnite

US PGA – The Memorial: Woods po 2. triumfe v sezóne ako Nicklaus so 73 titulmi

 

Tiger už opäť útočí na staré pozície a prepisuje históriu. Bývalý svetový líder Tiger Woods zvíťazil na druhom turnaji v tejto sezóne na okruhu US PGA, keď vďaka výbornému finišu po piatykrát v kariére triumfoval na podniku The Memorial. Woods potvrdil, že v americkom Dubline je ako doma, a svojim 73. titulom na zámorskom okruhu vyrovnal na druhom mieste v historických tabuľkách zápis legendárneho Jack Nicklausa. Viac titulov má na konte len už len Sam Snead (82).

A práve Nicklaus, ktorý je hostiteľom turnaja na ihrisku Muirfield Village, gratuloval ako prvý po turnaji Woodsovi. Ten sa posunul vo svetovom rebríčku na štvrté miesto a v poradí FedEx Cupu už figuruje na tretej pozícii. Tiger vyhral s celkovým skóre 279/-9 o dva údery pred Juhoafričanom Rorym Sabbatinim a Argentínčanom Andresom Romerom. Do záverečnej „rundy“ nastupoval Woods s odstupom štyroch rán na amerického krajana Spencera Levina a o tri za Sabbatinim. Vo finále ale bývalý prvý hráč planéty v tradičnom červenom tričku predviedol skvelý golf, pričom drobné zaváhania napravil učebnicovým finišom za aplauzu divákov. Woodsov výkon bol obdivuhodný, pretože sa dokázal otrepať zo zaváhania uprostred kola. Po štyroch berdíkoch zahral bogey na osmičke a desiatke, čo ho pribrzdilo v útoku na prvú pozíciu. Lenže na pätnástke zapisoval birdie a na trojparovej šestnástke, prišiel jeho moment.

Z odpaliska poslal loptičku do vysokej trávy okolo grínu, pričom následne po plochom údere wedžkou nasmeroval svoj lobovaný chip-in najskôr na okraj grínu a potom pomaly do jamky z pravej strany vedľa vlajky. Diváci začali kričať, aplaudovať, pískať a tešiť sa, Woods si akumulovanú energiu užíval gestami víťaza. “Loptička neležala príliš dobre, snažil som sa ju poslať na grín čo najmäkšie. Keď sa kotúľala odo mňa preč, ani náhodou som si nemyslel, že tam spadne,” poznamenal k rozhodujúcemu momentu Woods, ktoré zložil poklonu aj samotný Nicklaus: “Za daných okolností, pretože sa mu predtým nedarilo, je to ta najúžasnejšia rana, akú som kedy videl.” V momente, kedy Woods zahral svoj úžasný chip-in, bol na rovnakej úrovni ako Sabbatini. “Vedel som, že sa pred nami niečo deje,” komentoval Sabbatini do diaľky sa ozývajúci búrlivý ohlas na úder neskoršieho víťaza. “Snažil som sa sústrediť na svoju hru, ale vedel som, že niekto vpredu zahral dobré číslo.” Práve na šestnástke zahral Juhoafričan bogey a na zostávajúcich dvoch jamkách už nedokázal svoje skóre vylepšiť. Zvlášť keď Woods pridal birdie na poslednej jamke, nemal Sabbatini príliš šancu vynútiť si play-off. Woods posledné kolo obišiel so skóre 67 rán, najlepším za štyri dni, a v Ohiu nadviazal na prvenstvá z rokov 1999, 2000, 2001 a 2009.

Najčastejší víťazi v histórii US PGA Tour:

1. Sam Snead (USA) 82 titulov/7 majorov, T2. Jack Nicklaus 73/18 a Tiger Woods (obaja USA) 73/14, 4. Ben Hogan (USA) 64/9, 5. Arnold Palmer (USA) 62/7, 6. Byron Nelson (USA) 52/5, 7. Billy Casper (USA) 51/3, 8. Walter Hagen (USA) 45/11, T9. Phil Mickelson 40/4 a Cary Middlecoff (obaja USA) 40/3,….14. Vijay Singh (Fidži) 34/3, 23. Tommy Armour (Škót.) 25/3, 25. Gary Player (JAR) 24/9, 33. Greg Norman (Austr.) 20/2, T42. Ernie Els (JAR) 18/3, Jim Ferrier (Austr.) 18/1, Nick Price (Zimb.) 18/3, 51. Jim Furyk (USA) 16/1

Autor: JJ        Foto: AP

 

 
 
 

0 Komentáre

 

Môžete napísať komentár ako prvý.

 

Zanechajte komentár

 

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli zanechať komentár

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv