Texas Open: Američan Spaun si zaistil štart na US Masters

Americký golfista J.J. Spaun vyhral turnaj Texas Open a dosiahol tak prvý titul na PGA Tour. Zo San Antonia sa bude teraz ponáhľať na ihrisko Augusta International, kde absolvuje premiéru na major ívente US Masters.

„Je skvelé, že som medzi víťazmi na okruhu. Toto všetko zmení. Tvrdo som pracoval. A teraz idem po prvý raz na US Masters, to je nado všetko. Po tom každý z nás túži,“ povedal Spaun, ktorý je na PGA Tour od roku 2017, ale predvlani o účastnícku kartu na okruhu takmer prišiel a odvtedy sa trápil. Tridsaťjedenročný Spaun dokázal zvíťaziť, aj keď finálové kolo začal nevýrazne a zahral double bogey.

„Bola to prvá jamka a tak som zbytočne nepanikáril,“ vysvetlil. Naposledy sa po takej chybe k triumfu prepracoval hviezdny Tiger Woods na majore US Open v roku 2008.  Spaun turnaj Texas Open v San Antoniu dokončil napokon s trinástimi ranami pod par a vyhral o dva údery pred Mattom Kucharom z USA a Austrálčanom Mattom Jonesom.