Gainbridge LPGA: Spilková obsadila v Boca Raton sympatické ôsme miesto

Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji v Boca Raton na delenej ôsmej pozícii, výrazne si vylepšila najlepšie umiestnenie na okruhu LPGA a po prvý raz sa dostala do elitnej desiatky. Vlani bola 25-ročná česká hráčka v premiérovej sezóne na LPGA najlepšie 32. na Havaji.

Turnaj Gainbridge LPGA ovládla Švédka Madelene Sagströmová so skóre -17. Pred záverečnou jamkou na tom bola rovnako aj Japonka Nasa Hataokaová, tá ale zakončila turnaj s jedným úderom navyše. Spilková na Floride vstúpila do svojej desiatej profesionálnej sezóny vo veľkom štýle.

Hladko prešla katom, po sobotňajšom treťom kole už bola na delenom ôsmom mieste a to vo finále udržala. „Cítila som sa dobre a verila si na top ten. Cítim, že to bude dobrá sezóna,“ povedala v nahrávke pre média. V poslednom kole zahrala päť berdíkov a štyri bogey, krátko vystúpila dokonca na šiestu pozíciu.

Turnaj zakončila s deviatimi ranami pod par a o ôsme miesto sa podelila napríklad so staršou dcérou bývalého československého tenistu Petra Kordy Jessicou. „Asi to bolo najťažšie kolo, musela som sa veľmi sústrediť. Dala som dosť berdíkov, ani neviem koľko, tých bogey je škoda, to bolo rozhodne zbytočné. Ale to je golf, hore-dole,“ dodala Spilková.