Dcéra ex-tenistu Hrbatého majsterkou Rakúska

V marci ovládla turnaj v španielskej Marbelle, teraz nenašla 10-ročná Ella Hrbatá premožiteľku na medzinárodných majstrovstvách Rakúska. Dcéra bývalého elitného slovenského tenistu Dominika Hrbatého triumfovala u našich juhozápadných susedov v súťaži U10.

Dejiskom otvoreného rakúskeho šampionátu boli dve ihriská – GC Nationalpark Hohe Tauern a GC Zell am See-Kaprun-Saalbach. Slovensko malo zastúpenie v štyroch kategóriách. Okrem Hrbatej sa na turnaji s nevľúdnym počasím predstavili aj v 16-ročný René Bergendi (Penati GC), ktorý obsadil v súťaži do 18 rokov sympatické siedme mieste.

Hneď za ním mu dýchal na chrbát na ôsmom mieste klubový kolega Andrej Chochol. V kategórii U16 dievčat obsadila Dominika Sedmáková (Red Fox Golf Club Malá Ida) desiatu priečku a Frederika Rychtáriková (GK Hrubá Borša) skončila o sedem miest nižšie.    V súťaži chlapcov U16 patrí delené 13. miesto Adamovi Benčíkovi (Penati GC).