Neprehliadnite

Cambia Portland Classic: Pre Spilkovú skončil turnaj LPGA po 2. kole

Pre českú golfistku Kláru Spilkovú skončilo účinkovanie na turnaji okruhu LPGA v Portlande po druhom kole. Na severozápade USA obsadila so šiestimi ranami nad par delenou 128. priečku. Pred finále vedie so skóre -12 Angličanka Mel Reidová.

Pražská rodáčka Spilková sa oproti prvému dejstvu, v ktorom zahrala päť nad par, v druhom o štyri rany zlepšila. Mohla deň ukončiť aj so skóre pod par, po sedemnástich jamkách mala vďaka štyrom berdíkom a trom bogey -1, ale na záverečnej jamke urobila double-bogey.

Vo svojej druhej sezóne na LPGA má olympijská golfistka Spilková tento rok za sebou deviaty turnaj a piatykrát neprešla katom, pričom z jedného íventu ešte odstúpila. Najlepšie skončila na úvod roku ôsma. Vzhľadom ku skrátenej sezóne kvôli koronavírusu má istú kartu aj na budúci rok.