Neprehliadnite

European Tour: Koronavírus Covid-19 spôsobil zmenu režimu

 

Keď sa po dlhej pauze spôsobenej celosvetovou pandémiou koronavírusu Covid-19 opäť rozbehne European Tour, je jasné, že to bude v inom režime, než na aký boli hráči a fanúšikovia zvyknutí. Potvrdzuje to správa, ktorú mal Keith Pelley adresovať členom svojho okruhu.

 

Rovnako ako v zámorí na PGA Tour aj na starom kontinente komunikuje miestna najprestížnejšia golfová séria so svojimi hráčmi. A rovnako ako v Spojených štátoch aj tu sa jeden z dopisov šéfa okruhu dostal do médií. V medializovanom odkaze Pelley  zdôraznil všetkým zainteresovaným, že luxus, na ktorí si hráči a priaznivci niekedy aj na European Tour zvykli, je na nejaký čas minulosťou. „Naša tour si užívala v posledných rokoch výrazný rast, hlavne s ohľadom na prize money, herné príležitosti a celkový štandard našich akcií, rovnako tak na produkt na vysielanie,“ cituje The Telegraph spomínanú správu.

„Dopad koronavírusu ale toto momentum zastaví a my budeme musieť prehodnotiť množstvo vecí,“ konštatuje ďalej britský denník. Podľa Pelleyho sa majú hráči pripraviť na turnaje, ktoré zrejme dostanú novú tvár. „Pripravte sa, že až sa opäť rozbehnú súťažné turnaje hraní, kalendár a infraštruktúra turnajov bude vypadať úplne odlišne od toho, na čo ste boli zvyknutí,“ odkázal šéf European Tour.  Nejde pritom len o finančné odmeny, ktoré budú musieť byť znížené kvôli stúpajúcej ekonomickej kríze. Tá zasiahne aj tých najväčších sponzorov a partnerov, ktorí budú musieť „osekať“ svoje rozpočty.

„Mnoho vecí, ktoré boli pre vás obvyklé, ako napríklad prvotriedny hráčsky lounge, alebo automobilový servis, budú vyzerať inak, pokiaľ tu vôbec budú,“ postrašil ďalej Pelley, ktorý súčasne naznačil, že sa bude šetriť na všetkých frontoch. Prioritou európskej organizácie je zorganizovať do konca sezóny, čo najviac turnajov. Zatiaľ je síce prvým turnajom v doslova roztrhanom kalendári BMW International Open, ktorý sa má hrať v nemeckom Mníchove od 25. do 28. júna. Pelley ale skôr skloňuje začiatok septembra ako reálny dátum. Aj preto vedenie série zvažuje najrôznejšie možnosti, ak profesionálom vytvoriť ešte v tomto roku čo najviac herných príležitostí.

 

„Hľadáme možnosti, ako napríklad zorganizovanie viacerých turnajov v krátkom čase v rovnakej lokalite, dva turnaje v jednom týždni alebo tri za štrnásť dní,“ naznačil Pelley. Najväčší problém pritom môže nastať s ohľadom na početné nariadenia v rôznych krajinách predovšetkým s ohľadom na cestovanie cez hranice. Jedným z variantov sú také tri alebo štyri turnaje v rade vo Veľkej Británii, ktorým by predchádzala 14-denná karanténa pre zahraničných golfistov. „To v prípade, že stále budú platiť tieto zdravotné nariadenia,“ dodal Pelley a potvrdil, že nikto vlastne reálne nevie, čo bude a nebude možné.

 

-jj-

 

Comments

comments

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv