St. Jude Invitational: Koepka potvrdil štatút svetového lídra

Svetová golfová jednotka Brooks Koepka ovládol turnaj v Memphise a získal siedmy titul v kariére na US PGA Tour. Dvadsaťdeväťročný Američan zvíťazil na St. Jude Invitational s prevahou troch rán a pripísal si premiérový triumf v sérii World Golf Championships.

Američan Koepka, ktorý za posledné dva roky vyhral štyri turnaje kategórie major, vstupoval do záverečného kola s odstupom jednej rany za lídrom Rorym McIlroyom. Zatiaľ, čo golfistovi zo Severného Írska nedeľa nevyšla a klesol na delenú štvrtú pozíciu, šampión zahral v 4. kole päť pod par a turnaj ovládol s výsledkom -16.

Na druhom mieste skončil ďalší Američan Webb Simpson (-13), tretí bol o ďalšiu ranu späť Austrálčan Marc Leishman. „Hral som v závere výborne. Všetko do seba zapadne, keď tomu necháte voľný priebeh a zostanete trpezlivý,“ uviedol fyzicky disponovaný Koepka po triumfe na evente s dotáciou 10,25 milióna USD.