PGA Championship: Austrálčanka Greenová ovládla golfový major

Austrálčanka Hannah Greenová nečakane triumfovala na golfovom major turnaji PGA Championship. Pred podujatím až 114. hráčka sveta vyhrala na ihrisku v Hazeltine so skóre -9 o ranu pred obhajkyňou titulu Kórejčankou Park Sung-hyun.

Dvadsaťdvaročná Greenová sa stala treťou austrálskou golfistkou a prvou po trinástich rokoch, ktorá vyhrala turnaj kategórie major. Nadviazala na svoju mentorku a víťazku siedmich majorov Karrie Webbovú a Jan Stephensonovú, majiteľku troch prestížnych vavrínov.

„Nemám slov. Posledných päť jamiek som bola nesmierne nervózna,“ povedala Greenová, ktorá na záverečnej osemnástke zachránila po rane z piesku par a tým aj titul. „Vyhrať major ako svoj prvý turnaj na LPGA, to je šialené,“ dodala so smiechom.

Na delenom treťom mieste skončila Američanka Nelly Kordová s odstupom troch úderov. Pre mladšiu z dcér bývalého československého tenistu Petra Kordu to znamená najlepší výsledok na major turnaji. Češka Klára Spilková odstúpila po 1. kole kvôli zažívacím problémom.

KPMG Women’s PGA Championship (par 72, dotácia 3,85 mil. USD)
1. Greenová (Austr.) 279 (68+69+70+72), 2. Park Sung-hyun (Kór. Rep.) 280 (70+71+71+ +68), 3. Reidová (Angl.) 282 (69+76+71+ +65) a Nelly Kordová 282 (72+70+69+66), 5. Kangová 283 (75+70+68+70) a Salasová (všetky USA) 283 (72+71+68+72), …Spilková (ČR) odstúpila po 1. kole.