Neprehliadnite

Czech Masters: Pavan cez Harringtona za premiérovým titulom, finále bez Slovákov

 

Na ihrisku Albatross pri Prahe sa Andrea Pavan dočkal premiérového víťazstva na European Tour. Taliansky golfista vyhral turnaj Czech Masters, keď o dve rany predstihol jednu z hlavných hviezd Pádraiga Harringtona z Írska – trojnásobného šampióna turnajov kategórie major. Z tria slovenských golfistov sa nikomu nepodarilo prejsť katom.

Obaja hráči sa pred posledným kolom delili o vedenie, ale finálový boj zvládol lepšie dvadsaťdeväťročný borec z Apeninského polstrova. Zahral šesťkrát birdie a cestu za najväčším úspechom v kariére mu neprekazilo ani bogey na jamke číslo 2. Za prvenstvo inkasoval prémiu 166.660 eur z miliónovej dotácie.

Na turnajové prvenstvo potreboval Pavan 112. štartov na European Tour. S celkovým skóre 22 úderov pod par navyše v piatom ročníku vytvoril nový rekord turnaje. „Je to úžasné, ohromné. Štyrikrát som vyhral na Challenge Tour, ale to už je dlho. Toto víťazstvo si užijem, nebolo jednoduché ho získať,“ vysvetlil Pavan, ktorý prežíva šťastné obdobie aj v súkromí. „Čakáme druhé dieťatko, dievčatko sa má narodiť v stredu. Sme z toho nadšení, nemôžem sa dočkať, až to s rodinou budeme oslavovať.“

Ostrovný golfista Harrington, ktorý budúci týždeň oslávi 47. narodeniny, neukončil takmer dvojročné čakanie na ďalší titul. Dvojnásobný šampión British Open na European Tour triumfoval už pätnásťkrát, naposledy to bolo v októbri roku 2016. Obhajoba titulu nevyšla Juhoafričanovi Haydnovi Porteousovi, ktorý skončil na delenom 36. mieste. Nevydarený víkend prežil slávny Američan John Daly, ktorý po prvom dejstve patril medzi lídrov, ale postupne klesol na konečnú 59. pozíciu.

Podstatne lepšie sa darilo hráčom, ktorí na Albatrosse bojovali tiež o nádej na účasť v septembrovom Ryder Cupe vo Francúzsku. Víťaz Czech Masters z roku 2015 Belgičan Thomas Pieters a Angličan Eddie Pepperell sa podelili o deviate miesto. Zo slovenských golfistov sa najviac darilo Adamovi Puchmelkterovi, ktorý zapisoval 147 rán (75 + 72). Za katom zaostal o poltucet úderov a obsadil konečnú 133. priečku. Jeho krajan Peter Valášek skončil na 146. mieste s výkonom 150/+6 (76+74) a ďalší Slovák Ján Friesz sa musel uspokojiť so 151. pozíciou s výsledkom 152/+8 (76+76).

Konečné výsledky turnaja Czech Masters 2018 nájdete tu:

Značky:

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv