Neprehliadnite

Pánska príručka: Koniec mastným vlasom

 

Keď dôjde reč na mužov a vlasy, môže sa zdať, že najpálčivejším problémom je ich vypadávanie a postupný bolestivý prechod k plešine. Áno, ide o vážnu a málokedy úplne zvrátiteľnú záležitosť, no čo do konečného počtu pomerne okrajovú. Aspoň to tvrdí jeden z prieskumov rešpektovaného časopisu o mužskom zdraví Men´s Health. Naopak, omnoho viac pánov trápi iný vlasový problém: mastné vlasy.

Takto? Už nikdy viac.

Ako sa ich zbaviť? Postačí dodržiavať niekoľko pravidiel správnej kozmetickej starostlivosti.

Opatrné umývanie

Silný prúd horúcej vody priamo na hlavu aktivuje mazové žľazy, a teda predstavuje jeden z najhorších možných spôsobov ich umytia. To je pre žiaduci výsledok absolútne kľúčové. Vlasy si preto umývajte vlažnou vodou a slabým prúdom, ktorý je k ich citlivému charakteru omnoho šetrnejší.

Rovnako sa neodporúča prehrabovať sa v nich v priebehu dňa. Pohrávanie sa s nimi a samotný dotyk s pokožkou taktiež stimuluje produkciu neželanej mastnoty.

Pozor na styling

Vosky, pomády a vlasové tmely už svojou materiálovou štruktúrou významne zmastňujú pokožku hlavy, ktorá je pôvodcom celého problému. Používajte preto radšej k pokožke šetrnejšie sprejové prípravky na styling vlasov. Existujú dokonca špeciálne druhy, ktoré zanechávajú matný povrch, či obsahujú soľ, ktorá pomáha absorbovať olej z vlasových folikulov.

Žiadny silikón

Tento umelý polymér sa často pridáva do šampónov a kondicionérov pre hladké vlasy. Jeho účinky však na spľasnutých mastných vlasoch získavajú kontraproduktívny charakter, nakoľko vyzerajú ešte zanedbanejšie. Kontrolujte preto štítky výrobkov a vyhnite sa mu oblúkom.

Preč so zápachom

Veľkým problémom mastných vlasov nie je len ich nevábny vzhľad, ale aj zápach – olej na koži prirodzene oxiduje, a tiež priťahuje ostatné pachy ako magnet. Prioritné je preto udržiavať pokožku hlavy sviežu a umytú čo možno po najdlhšiu možnú dobu. Tajným tipom je použitie suchého šampónu, ktorého malé balenie môžete mať po ruke vždy, aj na cestách. Okrem toho, že vás zbaví nepríjemného typického zápachu, ale pomáha aj absorbovať tekutý tuk z ich povrchu. Ide o jednu z najúčinnejších zbraní tohto boja.

 

Foto: pixgood.com

Comments

comments

 
 
 

Komentáre sú uzatvorené.

 
 
Peliculas Gratis Online Peliculas Online TV Peliculas & CINE Peliculas Latino Online Peliculas5 TV AltaPelicula Online Peliculas Audio Latino PeliculasHD TV latinopeliculas.tv peliculas10.tv