US PGA Tour – RBC Heritage: V Hilton Head oslavoval Bryan, nováčik na túre a šoumen

Víťazom golfového turnaja RBC Heritage v Hilton Head sa stal nováčik na okruhu US PGA Wesley Bryan. Dvadsaťsedemročný Američan vybojoval premiérový titul už pri štrnástom štarte v elitnom golfovom seriáli.

O jednu ranu Bryan porazil bývalú svetovú jednotku Angličana Luka Donalda, ktorý v Hilton Head obsadil druhé miesto už po piaty raz za posledných deväť rokov. Bryan zahral záverečné kolo na 67 úderov a vyšvihol sa do čela z deleného šiesteho miesta, na ktorom po troch kolách strácal štyri rany na vedúceho krajana Jasona Dufnera.

Víťazstvo vynieslo Bryanovi prémiu 1,17 milióna dolárov, istú účasť na US PGA Tour v sezóne 2018/2019 a tiež štart na US Masters v budúcom roku. Na slávnom majore v Auguste, kde žije, si chcel zahrať už tento rok, ale nakoniec sa musel zmieriť s úlohou diváka. „Ale vyhrať takto krátko po US Masters tiež nie je zlý pocit. Bude si to pamätať veľmi dlho,“ uviedol Bryan.

Bryan, ktorý vo svete golfu na seba najskôr upozornil natáčaním videí s golfovými trikmi so svojim bratom, už vlani zbieral úspechy na nižšom americkom okruhu Web.com Tour, kde vyhral tri turnaje a vyhlásili ho za Hráča roku. Teraz zvíťazil v Hilton Head ako prvý rodák z Južnej Karolíny od triumfu legendárneho Arnolda Palmera pri premiére domovského turnaja v roku 1969.