LPGA Tour – CME Group Tour Championship: Prvý titul pre Hullovú, Jutanugarnová hráčkou roka

Naples_02

Víťazkou záverečného turnaja najprestížnejšej ženskej súťaže LPGA Tour sa stala Angličanka Charley Hullová, ktorá vo floridskom Naples ukoristila prvý titul na zámorskej sérii. Štatút najlepšej hráčky roka však získala thajská golfistka Ariya Jutanugarnová, ktorá sa ho ustrážila štvrtým miestom na poslednom turnaji CME Group Tour Championship.

Naples_01

Hullová síce skončila v tejto sezóne už druhá na ANA Inspiration, na triumf ale čakala až do predposlednej novembrovej nedele. Dokráčala za ním suverénne. Vo finálovom kole nezapísala do skórkarty jediné bogey. Naopak si výsledok vylepšila poltuctom berdíkov. Celkové skóre -19 bolo o dve rany lepšie, než nazbierali jej najbližšie prenasledovateľky.

Naples_03

O celkový titul na LPGA Tour sa vo finálovom turnaji CME Group Tour Championship stretli svetová jednotka Lydia Ko z Nového Zélandu a spomínaná Jutanugarnová. Rodáčka z juhokórejského Soulu potrebovala na zisk celkového prvenstva vyhrať záverečný turnaj.

Naples_05

Napriek tomu, že Lydia Ko predviedla v druhom kole rekord ihriska (62 úderov/-10), k výhre jej to nestačilo. Obsadila delené 10. miesto a musela sa uspokojiť s faktom, že v ročníku vyhrala „len“ päť turnajov. Jutanugarnová okrem titulu hráčky roka sa stala aj víťazkou Race to CME Globe, ktorá zinkasuje ďalší milión dolárov.

Naples_09

Na poslednom podujatí sezóny sa rozdávali trofeje o sto-šesť. Nováčikom roka se stala In Gee Chun z Kórejskej republiky, ktorá si odviezla aj cenu Vare Trophy za najnižšie skórujúcu hráčku roku. O tomto triumfe pritom rozhodol až pat na poslednej jamke, trojmetrový pat do birdie. Američanka s českými koreňmi Jessica Kordová v celkovom súčte obsadila veľmi solídne 31. miesto.