European Tour – British Masters: Švéd Noren spečatil víťazný hetrik v tejto sezóne, Rakúšan Wiesberger druhý

Noren_08

Tretie prvenstvo v sezóne na európskej túre získal Švéd Alex Noren, keď v anglickom Grove vyhral British Masters supported by Sky Sport. Po prvom kole bol piaty, po druhom druhý, v posledných dvoch „rundách“ udržal vedenie a došiel si pre titul. Noren dosiahol skóre -18. O dve rany predstihol Rakúšana Bernda Wiesbergera na druhej priečke (-16) a o tri Angličana Lee Westwooda na mieste treťom (-15).

Noren_02

Noren rozhodol o svojom triumfe dvoma berdíkmi v závere finálového dejstva. Po sobotňajšom treťom kole mal golfista zo severu Európy na prvom mieste náskok troch úderov, a keď zahral hneď v úvode finálového kola birdie na jednotke aj dvojke, zdalo sa, že si pre svoj siedmy titul na najprestížnejšej európskej sérii v pohode dôjde.

Noren_07

Potom sa ale inak v celom týždni takmer bezchybný švédsky stroj zadrhol. Namiesto ďalších berdíkov prišli dve zaváhania na jamkách 8 a 11 a z ničoho nič sľuboval nedeľný večer v anglickom Chandler Crosse drámu. Na Norena sa totiž dotiahli ostatní hráči a Rakúšan Wiesberger dokonca chvíľu delil prvú priečku. To keď boli obaja hráči pár jamiek pred koncom na skóre -16.

Noren_05

Lenže záver patril 34-ročnému Švédovi, ktorý tento rok už vyhral v Škótsku a Švajčiarsku. Na prvom mieste sa znovu osamostatnil vďaka birdie na pätnástke a svoje víťazstvo podtrhol berdíkom na záverečnej osemnástke.

Noren_04

„Uprostred finálového kola som sa trápil so svojimi wedžkami a železami, potom ale zakročil môj kedík,“ prezradil Noren, ktorý ďalej vysvetľoval: „Niekedy niečo nevidíte, a aj keď si myslíte, že ste trafili dobrý úder, je krátky. Seba z toho pritom viniť nechcete, on mi ale povedal, čo sa deje. Potom som na posledných troch a pol jamkách hral svoj najlepší golf z celého týždňa. Som pre to rád. Celý týždeň ma držalo patovanie, potopil som dosť patov, na čo som pyšný.“

Noren_03

Druhý nakoniec skončil so stratou dvoch úderov Wiesberger, o ďalšiu ranu späť potom bol tretí Westwood. Víkend sa naopak v Groove nevydaril Andrew „Beef“ Johnstonovi, ktorý ešte po druhom kole delil druhú pozíciu. V sobotu si ale pohoršil o dve rany, v nedeľu o jednu a so skóre -7 obsadil delenú 28. priečku.