Champions Tour – Greater Gwinnett Championship: Jiménezova víťazná premiéra

Hra španielskeho golfistu Miguela Ángela Jiméneza zreje ako červené víno, ktoré tak miluje spoločne s tučnými cigarami. „El Mecánico“, ktorý v januári oslávil 50. narodeniny, sa blysol Jimenez_01skvelým štvrtým miesto na nedávnom major turnaji US Masters a počas uplynulého víkendu zaznamenal víťaznú premiéru na Champions Tour. Jiménez zapisoval na ívente Greater Gwinnett Championship v nedeľu 67/-5 a s celkovým skóre 202/-14 udržal na dištanc dotierajúceho Nemca Bernharda Langera, ktorý za ním na druhom mieste konečného leaderboardu zaostal o dva údery. Jiménez navyše hneď v prvom dejstve vytvoril rekord ihriska so skóre 65/-7.

Langer trikrát po sebe dokončil ihrisko TPC Sugarloaf v Duluthe v Georgii výkonom 68 rán a zostáva na čele Schwab Cupu pred Američanom Fredom Couplesom (207/-9), ktorý na turnaji skončil štvrtý. Tretiu priečku si vybojoval s bilanciou (206/-10) po troch kolách ďalší Američan Jay Jimenez_02Haas. „Je to len dôkaz, že moja hra je momentálne v dobre forme,“ uviedol Jiménez. „Veľmi pekný deň bol v nedeľu a hral som veľmi vyrovnane. Je to skvelý pocit hrať prvý turnaj na Champions Tour a hneď vyhrať.“

Jiménez predviedol na ihrisku TPC Sugarloaf 15 berdíkov a jeden ígl. V druhom kole na dvoch jamkách v rade dokonca dropoval, bolo z toho vtedy bogey na trojke a double-bogey na štvorke. Skúsený hráč však mal výborný finiš, keď na posledných 32 jamkách dosiahol deväť berdíkov. Jiménez sa stal osemnástym hráčom v histórii, ktorý premenil premiérový štart na Champions Tour na turnajové víťazstvo, a druhým v tejto sezóne. Na ívente Mississippi Gulf Resort Classic sa to 23. marca podarilo Jeffovi Maggertovi. Jiménez sa tiež stal prvý golfistom, ktorý v jednom ročníku vyhral podujatie na European Tour (Hong Kong) aj na Champions Tour.